Powered by Smartsupp
search
Dětské pokoje right Kuchyně right Koupelny right

Kontakt

phone icon +420 774 431 196 envelope icon obchod@italier.cz whatsapp icon Whatsapp

pin icon Showroom

O. Nedbala 2902/32A
370 05 České Budějovice
Česká republika

Po-Pá: 9:00 - 17:00

Doporučujeme si schůzku domluvit předem.

Závěsy a záclony

Od historie po současnost

Závěsy a záclony mají dlouhou historii a tradici, jež sahá až do starověkého Egypta, více než 6000 let před naším letopočtem. Například v Anglii se až do konce 16. století používaly výhradně dřevěné okenice, jen na vnitřních vchodech do různých místností se umisťovaly závěsy. První záclony na oknech byly z jednoho kusu, zavěšené na kovové tyči nad oknem a visící jen na jedné straně okna. Až z konce 17. století známe závěsy po obou stranách okna, kdy již neplnily jen svou funkci zastínění, ale byly rovněž součástí určitého dekoru tehdejších interiérů. V bohatších domácnostech se používaly materiály jako hedvábí, či jemná bavlněná příze. V těch chudších pak byla standardem tmavá česaná vlna, která byla dostupná a svůj účel plnila.

V dnešní době je užitek záclon a závěsů více designový, než aby plnil funkci. Spousta lidí již má rolety či žaluzie jako stínící techniku a závěsy používají jen jako vlastní dekor oken. Přesto mají své místo v téměř každé běžné domácnosti a okna bez nich působí holým dojmem. Dodají interiéru pocit útulnosti a dokáží barevně podtrhnout atmosféru Vašeho domova.

 

Závěsy jsou velmi univerzálním dekoračním prvkem přesahujícím nejrůznější designové styly:

 Úvazy, které mohou být především textilní, šňůrové a kovové.

 Střapce, ze kterých můžete vytvořit solitéry vaší domácnosti v podobě vysoce zdobných kousků, nebo z těch v modernímjednoduchém stylu.

 Lemovky, kterými dekorujeme boční strany závěsů, nebo jimi závěsy vodorovně zakončujeme.

 Paspule, které všíváme do členících švů závěsů a také do hran polštářů a doplňků.

 

Prohlédněte si naše prospekty k textilním dekoracím: 

 Inspirace závěsů a záclon - ZDE

 Prospekt Modenese - ZDE

 

Závěs jako dekorace

Závěsy nemusí nutně plnit svou funkci stínění pouličních lamp v noci, pro kvalitnější spánek bez rušivých světelných elementů. Můžete je využít i jako clonu, k optickému předělu prostorného interiéru, případně k oddělení šatních a úložných prostor. Závěsy mohou tlumit nejen světlo a hluk, ale mohou plnit i funkci tepelného izolantu. Těžší materiály, jako např. hedvábí, taft, satén či brokát, se hodí více do reprezentativních prostor. Pro frekventovanější místa, jako je třeba kuchyň, je lepší využít takový materiál, který můžete častěji prát i doma v pračce.

Záclony a design

Správně vybrané záclony jsou nejen prvkem pro zlepšení soukromí v rámci pohledu zvenčí dovnitř, ale zároveň i umožňují dobrou viditelnost ven. Je to designový prvek, který zútulní Vaše bydlení a stává se tak nedílnou kulisou všech domácností. Okna samy o sobě většinou nebývají designově zajímavá, proto je potřeba je trochu podpořit a pro tyto účely jsou záclony skvělou volbou. Hustota vazby i řasení jsou různými parametry a na výběr je jich opravdu velká škála. Důležitá je i volba barvy takové záclony, jelikož prostupující světlo pak získává určitý tón a může tak podpořit barevné tónování Vašeho interiéru a jedná se tak o další důležitý estetický aspekt, který je třeba mít při výběru záclon na paměti.

Malá ukázka našich realizací

 

Poptávkový formulář 

Telefon*