Powered by Smartsupp
search
Dětské pokoje right Kuchyně right Koupelny right

Kontakt

phone icon +420 774 431 196 envelope icon obchod@italier.cz whatsapp icon Whatsapp

pin icon Showroom

O. Nedbala 2902/32A
370 05 České Budějovice
Česká republika

Po-Pá: 9:00 - 17:00

Doporučujeme si schůzku domluvit předem.

Umělecké štukatérství

Výzdoby interiérů

Navrhneme vám architektonické komponenty pro design interiérových výzdob. Vytvoříme výkresovou dokumentaci i grafickou vizualizaci, se kterou si budete moci do detailu představit finální podobu celého prostoru. Od štukových výzdob a nástěnných maleb až po historické dlažby. Ke každé realizaci vždy přistupujeme s respektem k historii.

Náš partner Oliver Braun s.r.o. je uměleckořemeslná firma uměleckých štukatérů, sochařů a restaurátorů. Provádí obnovu kulturních a historických objektů, zejména výzdobu architektonických částí fasád a dekorací omítek v interiérech. Vytváří nové návrhy zdobných prvků a propojují moderní prostory s krásou historických slohů a směrů. Tvoří formy pro odlévání reprodukcí sochařských a štukatérských prací ze sádry a umělého kamene. Restaurují a vyrábí štukové ornamenty, historické luxusní omítky, umělý mramor a umělý kámen.

 

Štukové a sochařské dekorační prvky

Štukové prvky

Modelujeme a odléváme části výzdob jako jsou rozety, stropní lišty, nástěnné lišty, sloupy, pilastry, balustry, reliéfy ad. Tvoříme formy pro odlévání chybějících i zcela nových dekorativních částí.

Sochařská díla

Realizujeme sochařská díla, které doplňují výzdoby fasád či interiérů a exteriérů. Formujeme historická sochařská díla a vytváříme kopie.

 

Dekorační povrchy

Zlacení

Zlacení je známé už od středověku a je oblíbené dodnes. Te to technika nanášení tenké vrstvy plátkového zlata na povrch předmětu. Zlatíme interiéry, exteriéry, oltáře, církevní památky, nápisy atd.

Umělý kámen

Vytváříme imitace kamenných prvků architektury. Výdusky a odlitky různých tvarů dle historických předloh i nové tvary dle požadavků. Ty je poté možné barevně patinovat a polychromovat. Zabýváme se také výrobou povrchu umělého mramoru a jeho oprav.

Malířství

Náš malířský tým v čele s restaurátory maleb vymalují cokoliv v interiéru i exteriéru.

 

Předprojektová příprava

Jste vlastníkem nemovitosti a chcete štukovou výzdobu na míru? Či jste vlastníkem historické nemovitosti s výzdobou, kterou chcete zrevitalizovat?

Před samotným vytvořením projektu a návrhu výzdoby vám pomůžeme s odhadem ceny, vysvětlíme možnosti, navrhneme jednotlivé postupy a kroky, technologie a materiály vhodné pro váš objekt. Dále vám navrhneme architektonické komponenty pro design interiéru. Vytvoříme výkresovou dokumentaci i grafickou vizualizaci, se kterou si budete moci do detailu představit finální podobu celého prostoru. 

Jedná-li se o památku, projektování obnovy se od projektování novostaveb liší především respektováním specifických limitů, daných památkovou ochranou. Proto se zde se musí postupovat specificky – a my víme jak.

 

Vzorové projekty

 

Poptávkový formulář

Telefon*