MENU
0
0

Katalogy / značky Značka: Modenese Gastone Interiors Zobrazit produkty

O společnosti

Barokní a zámecký nábytek, který je ručně vyráběný a malovaný. Objednejte si svůj vlastní originální nábytek v nejvyšší kvalitě, zcela dle Vašich požadavků.

O co jde?

Příběh luxusních interiérů Modenese se začal psát v roce 1818, kdy rodina Modenese zahájila výrobu dřevěného nábytku. Uplynula dvě století a rodinný podnik se pečlivě předával z otce na syna po sedm generací. Dnes je Modenese Luxury Interiors výrobcem špičkového nábytku s bohatými zkušenostmi v oblasti designu luxusních interiérů, který svým klientům nabízí celou řadu služeb: od deskových kolekcí ručně vyráběného nábytku na míru až po individuální navrhování a realizaci projektů na klíč.

Služby v oblasti designu interiérů

Služba Modenese Luxury Interior Design poskytuje různorodá řešení pro exkluzivní vybavení interiérů, které je mimořádně jedinečné, elegantní a funkční.

Klasický architektonický design

Vyberte si Modenese Luxury Interiors pro kompletní návrh interiéru vaší královské vily a rezidenčního paláce. Nabízíme vám nejlepší klasické interiéry, oblíbený luxusní nábytek a exkluzivní doplňky. Profesionální pomoc a tradiční barokní styl italských designérů bude představovat exkluzivní poradenství na míru a královský exkluzivní interiérový design.

Luxus, brilianty a zlatá barva. U tohoto stylového nábytku je hlavním znakem především kvalita a síla masivního dřeva, které je klíčovým materiálem pro výrobu. Ač má tradiční nábytek ručně vyřezávané a ozdobné okraje také, není však tak honosný jako nábytek barokní. Vyzařuje z něho spíše než luxus, teplo a útulnost celého Vašeho domova. Tradiční křesla, pohovky a čela postelí jsou ve většině případů doplněna pravou kůží či polstrováním 
z kvalitních látek v nejrůznějších barvách. Masivní nábytek je krásný, bytelný a především výborný pro údržbu a použitelnost po delší dobu. Oblíbenými odstíny dřeva tradičního nábytku jsou mahagon, dub a třešeň. 

O společnosti
Příběh začíná na severu Itálie v malé vesnici Casale di Scodosia, která je známá svými dřevařskými tradicemi. Zde se nachází továrna luxusního klasického nábytku Modenese Gastone. Továrna je ve vlastnictví rodiny Modenese, která pracuje v oboru nábytku od roku 1818. Rodinná tajemství a tradice byly předávány z otce na syna přes 7 generací. A jak to začalo? V roce 1818, stejně jako většina rodin v této oblasti, založila vlastní dílnu a zahájila výrobu toho, co bylo požadováno v nejbližších obcích a městech. Postupem času se dílna i její výrobní sortiment mění: od přívěsů a vozů řemeslníci přecházejí k výrobě jednoduchého bytového nábytku. Čas plyne, Itálie prochází důležitými historickými událostmi, generace v rodině se navzájem mění a podnik založený v roce 1818 právě roste a rozšiřuje své činnosti. Po druhé světové válce si produkce Modenese získává popularitu nejen na místním trhu, ale také v zahraničí, především v Německu. Rodina je vždy věrná svému tradičnímu stylu: i když vyrobený nábytek se trochu mění podle požadavků klientů nebo zvláštnosti časového období. Na konci roku 1960 je na řadě mladý Gastone, aby zahájil řízení společnosti. A on se stane tím, kdo transformuje dílnu do velké továrny, která se nazývá svým jménem. V současné době továrna nevyrábí pouze jednotlivé položky nábytku: židle, stoly, pohovky, postele nebo konzole, ale kompletní interiéry pro obývací pokoje, jídelny, ložnice, koupelny, kanceláře a šatny, vyrobené pouze z přírodních materiálů podle tradiční technologie. Dnes nejen tři synové Gastone Modenese: Renzo, Renato a Francesco - ale také jeho vnuk Paride pokračují v tradicích rodiny a řídí společnost.

Pečlivý výběr
Výrobní proces začíná výběrem materiálu. Výroba nábytku v Modenese Gastone vyžaduje pečlivý výběr vysoce kvalitního dřeva a zpracování dřeva našich řemeslníků. Při výrobě se používají pouze výběrové dřeviny: ušlechtilé druhy třešní, ořechů, dubů a jasanů, také pro inkrustace a dýhy se používají výhradně vybrané materiály: kořenice (část stromu blízko kořene), ořech, jasan, mahagon, díky nimž je povrch nábytku elegantní a hladký. 

Řezba dřeva
V další fázi naši zkušení truhláři připravují prvotní ručně vyřezávané nábytkové dílce. Celý řezbářský proces je ruční práce a provádí se pomocí tradičních nástrojů. Podívejte se na video o postupu ručního řezbářství. 
Inkrustace: Na povrch stolů, přední části konzol a další části nábytku jsou vkládány části půvabných inkrustací z různých materiálů: do dřevěného povrchu jsou vloženy malé kousky různých druhů dřeva, mramoru a perleti, které tvoří bohatou paletu barev a různé textury dřeva. Technika vyřezávání a vkládání se nazývá marketerie a provádí se výhradně ručně. Poté jsou povrchy vyleštěny, vyhlazeny speciální pastou a umístěny na 2 dny pod lis. Až pak je dřevěný nábytek připraven k dokončení. Části z masivního dřeva jsou složeny z přírodního dřeva. Dýhované díly se skládají z dřevotřískových desek a vícevrstvých panelů (v souladu s požadavky pro jakostní třídu E1), dýhované přírodním dřevem o tloušťce 0,4 - 2 mm. Používá se také speciální ruční obklad dřeva o tloušťce 2 až 6 mm. Materiály použité a uváděné ve specifikaci výrobku u každého výrobku mohly být výrobcem nahrazeny bez jakéhokoli varování při zachování stejné jakosti a užitných parametrů.

Barevné provedení
Je na čase přidat krásu pomocí plátků zlata, stříbra, bronzu a dalších typů. V průběhu celého výrobního procesu se zlacení provádí ručně: řemeslníci nanášejí na dekorovaný povrch speciální lepidlo a přikrývají ho tenkým plátkem zlata (stříbra atd.). Povrchová úprava "zlacením", používá se slitina mosazi a zinku, jejíž vzhledový efekt je opravdu podobný barvě 24K zlata. Výška nanesené mosazné slitiny je 0,002 až 0,003, max. 0,004 mm. Na speciální přání zákazníka může být použito i pravé zlato o ryzosti 12K nebo 24K. Dále je povrchová úprava patinována nebo lakována - záleží na výběru dekoru. Pokud si klient přeje barvu dle RAL vzorníku, případně malované dekory, nábytek se upraví do požadovaného dekoru. Bližší informace najdete v našich vzornících.

Ruční malba
V další fázi dekorování naši umělci, absolventi Benátské akademie výtvarných umění, ručně namalují dekory i podle těch nejtajnějších snů zákazníků. Tradiční benátské výjevy na skříňové dveře, živoucí květinové vzory na stolové desky apod. Naši umělci namalují, co klient požaduje.
Údržba nábytku: Je důležité pravidelně z nábytku otírat prach, a to pouze lehce navlhčeným měkkým hadříkem /švédská utěrka/. Bez jakéhokoli produktu s rozpouštědly, alkoholem nebo abrazivními materiály. Použití i běžných čisticích prostředků může způsobit chemickou reakci a poškození povrchové úpravy nábytku. Důrazně nedoporučujeme jejich použití. 

Videa

Modenese - Showroom

Modenese - Luxury Interiors Upholstery

Modenese - Luxury Interiors Production Process

Modenese - Luxury Interiors Inlay

Modenese - Luxury Interiors Boiserie

Modenese - Luxury Interiors Carvings

Modenese - Luxury Interiors Decoration

Modenese - Luxury Interiors Golden leaf

Modenese - Showroom 2018

Modenese Gastone - zpracovaní dřeva

Modenese Gastone - výrobní proces I.

Modenese Luxury Interiors - výrobní proces II.

Katalogy

Načíst další ( 1 )

Galerie

3D prvky