Powered by Smartsupp
search
Dětské pokoje right Kuchyně right Koupelny right

Kontakt

phone icon +420 774 431 196 envelope icon obchod@italier.cz whatsapp icon Whatsapp

pin icon Showroom

O. Nedbala 2902/32A
370 05 České Budějovice
Česká republika

Po-Pá: 9:00 - 17:00

Doporučujeme si schůzku domluvit předem.

Katalogy / značky Značka: Ideal Lux Zobrazit produkty

O společnosti

Společnost Ideal Lux, která byla založena v roce 1974, se zrodila jako malá společnost vedená intuicí k navrhování produktů, které jsou aktuální a zároveň přístupné široké veřejnosti, což je cíl, který je sledován dodnes. Ambicí této firmy je udržovat v jedné jedinečné značce co nejširší škálu stylů, odpovídající trendům v tomto odvětví, které se můžou pohybovat od klasického dekorativního stylu až po moderní, ale také od venkovních produktů po technické výrobky.

Pozornost ke klientům a lidem obecně je klíčová. Společnost se snaží naslouchat, aby lépe porozuměla aktuálním potřebám, a tak mohla reagovat nejen funkčnost ale především na životní styl. Dnes firma operuje na pěti kontinentech, což jí dává mezinárodní rys. Ten však nezměnil její způsob bytí a fungování jakožto společnosti, která je nadšená pro dobře vyrobené věci, přístup k transparentnosti a zvyk jednoduchosti. V roce 1969 Giovambattista Strano zahájí svoji činnost jako výrobce a obchodník s lustry téměř náhodou. Mezi zbožím zakoupeným v aukci nalezne dávku skla Murano, které přemění na hotové výrobky, které se mu podaří prodat. V roce 1971 působí pod jménem Linea Esse a společně se svým bratrem rozvíjí svou firmu v Itálii, jejich klientelu tvoří převážně velkoobchody. To znamenalo, že správně zkombinovali řemeslnou specifičnost s potřebami hromadné výroby.

Roku 1974 se Linea Esse se přejmenovává na Ideal Lux, mezinárodní název s ohledem na vývoj za hranicemi. Poté se účastní se milánského veletrhu, kde poprvé komunikuje se zahraničními trhy. Zejména se zákazníky ze Saúdské Arábie kde upevní plodnou spolupráci. Válka v Perském zálivu však z  brzdí arabský trh a nutí společnost k přechodu na evropský trh v ze mích, jak   o je Německo, Francie nebo Anglie. První prodejní místo pro veřejnost je uvedeno v sídle v Miranu a ve stejném roce jsou jejich synové přibráni do vedení společnosti. Dále se firma rozšiřuje o exteriérové produkty. V roce 2012 má firma Ideal Lux v katalogu více jak tisíc produktů a v roce 2018 toto číslo překonalo dva tisíce.

Videa

Ideal Lux - představení

Katalogy

Galerie