MENU
translate icon d-block
CS
0
0

Typy stylů

Naše styly interiérového designu

Vyberte si styl, který lahodí Vašemu oku. Rádi Vám s výběrem pomůžeme.
Nabízíme služby bytového designéra i řešení celého interiéru na klíč od A do Z.

 

Glamour

Tento styl již na první pohled připomíná styl filmových hvězd. Slovo glamour v překladu znamená půvab, dokonalost, přitažlivost. Je vhodný jak do bytu, tak i do rodinného domu, ale nejvíce mu to sluší v historické zástavbě. Používají se honosné materiály, například mramor na podlahu, případně jeho imitace. Masivní dřevo pro výrobu nábytku, přírodní nebo lakované. Čalouněný nábytek potažený semišem, prošívaný a zdobený kamínky.  Přípustný je i nábytek imitující zdobné baroko a rokoko. Na luxusu a přitažlivosti mu pak dodává vysoký lesk nábytku i doplňků, který je pro něj typický a nezbytný. Bílá a černá, případně doplněné o fialovou – to je barevný základ glamour stylu.

 

 

Moderní styl

Jednoduchá krása podřízená praxi a spojení příjemného s užitečným. Klade především důraz na funkční využití celého interiéru, ale nerezignuje ani na osobitý vkus majitele. Kombinuje jednoduché tvary a linie, ale místo k luxusní výjimečnosti a designovým výstřelkům, kloní se více k praktické stránce bydlení. Variabilita a jednoduchost, barvy a také zastoupení přírodních materiálů jak ve své pravé podobě, tak jako jejich imitace – to jsou znaky současných moderních interiérů. Zajímavého efektu dosáhneme kombinací lesklých a matných ploch. Z barev tento styl doporučuje jednu základní zkombinovanou s jedním až dvěma doplňkovými odstíny.Baroko

Je luxusní a bohatý styl, cílem je ukázat dynamiku a zdobnost interiéru. Inspiraci pro tento směr je původní baroko, které vzniklo v 17. a 18. století v Evropě.  Charakteristickými znaky jsou zdobnost, masivní dřevo, ruční řezba, intarzie, inkrustace, zlaté a stříbrné plátky. Použití luxusního materiálu, jako je mramor, exotické dřeviny, i velký podíl ruční práce. Interiér lze také doplnit o luxusní křišťálové lustry, které rozzáří místnost tisícem světýlek. Neoddělitelnou součástí tohoto stylu je luxusní textilie jako je samet, satén, tyl nebo atlas. Jejich použití zejména na bohaté závěsy, baldachýny, přehozy nebo polštářky různých tvarů, můžou být zdobené třásněmi. Látky jsou zdobené geometrickými nebo přírodními vzory. Často je interiér doplněn zdobnými tapetami a kobercem.


Klasický

Protiklad moderního a minimalistického interiéru je klasický styl, který je plný doplňků, elegance a musí mít šmrnc. Nedáte dopustit na kvalitní, bytelný nábytek z masivu? Pak je tento styl pro Vás. Tyto interiéry se vyznačují měkkými a teplými barvami dřeva. Klasický dekor můžeme vidět na podlaze v podobě dřevěných parket nebo jako masivní kvalitní nábytek. Typické jsou tmavé druhy dřevin, například mahagon, dub, třešeň, ale také teplé odstíny pigmentového laku a patina. Klasické jsou i masivní knihovny, sekretáře, stoly a židle, které jsou doplněné decentní řezbou. Interiér je často doplněn sedacími soupravami v koženém provedení. Doplňky pro tento styl jsou polštáře, svícny, koberce a záclony.